آموزه های خوشمزه

حبه های جذاب و مزه چرانی هر آنچه هست

حبه های جذاب و مزه چرانی هر آنچه هست

قرن بیست و یکم، قرنی است که بشریت به سلامت که برخاسته از تغذیه ی صحیح است اهمیت ویژه ای می دهد. امروزه با پیشرفت صنعت حمل و نقل دسترسی به مواد غذایی خاص در هر کشوری میسر شده است. مثلا میوه هایی که بومی ایران نیست و در ایران کشت نمی شود با وجود تحریم های فراوان در بازار ایران یافت می شود.

یکی از خوراکی هایی که در صنایع غذایی نوین ابداع و تولید شده است، حبه ی میوه می باشد. البته تولید و مصرف حبه ی میوه خانگی از گذشته های دور وجود داشته اما رواج آن را (که امروزه کم نیست) مدیون صنعتی شدن و صنایع حمل و نقل می باشد.

مردم میهنمان با توجه به خوش خوراک بودن، عاشق محصولات باغی بوده و هستند و مصرف میوه به عنوان وعده یا یا پذیرایی رواج بسیار بالایی دارد. خشک کردن روش بسیار مفیدی بوده که زمان استفاده میوه را طولانی تر می کند. لواشک ها که به چرم میوه نیز شهرت دارند، یکی ازروش های مصرف میوه ای در غیر فصل خود هستند، امروزه با عرضه ی حبه میوه کم کم تغذیه راحت تر، ظاهر خوراکی جذاب تر و مزه ی میوه بهتر می شود.

پیشنهاد ما این است که در صورتی که تا بحال میوه را به صورت حبه امتحان ننموده اید، یک بار امتحان کنید و مسلما به سبد غذایی خانواده راه خواهد یافت.

حبه های میوه ی خشک چه می باشند؟

حبه های میوه ی خشک چه می باشند؟ و چگونه مصرف می شوند؟

حبه های میوه ی خشک چه می باشند؟

با استناد به منابع علمی می توان اذعان کرد، مصرف میوه ی خشک قدمت بالایی دارد، امروزه برای حمل راحت تر و جذابیت دیداری که باعث می شود ذائقه ی افراد برای میل کردنش تحریک شود، میوه های خشک را به صورت حبه در می آورند که هم حمل و نقل راحت تری داشته باشد، خوردنش آسان تر شود و ظاهرش چشم نوازتر شود.

این روزهای حبه های میوه ی خشک تبدیل به یک خوراکی میان وعده (اسنک) یا مزه های تشریفاتی (پذیرایی های لوکس) استفاده می شود و با عنایت به این که خواص میوه را بصورت فشرده شده در خود داراست، علاوه بر تامین مواد مورد نیاز بدن انسان، لذت خوردن میوه را دوچندان می کند.

حبه ی میوه ی خشک را می توان فراوری میوه ی خشکی به حساب آورد که در قالب میوه ای اکسترود شده و به شکل مکعب های کوچک (اندازه حبه قند) در آمده و حاوی خواص بیشماری است. هرچند در خانه می توان این حبه ها را درست کرد اما شکل و شمایل حبه های میوه ای که توسط دستگاه های مخصوص انجام می شود به مراتب بهتر می باشد.

حبه های میوه ی خشک چه می باشند؟

حبه های میوه ی خشک چه می باشند؟ و چه کاربردی در میان هرم غذایی دارند

میوه خشک حبه ای چیست؟

میوه خشک حبه ای در واقع میوه های خشک شده ای هستند که در قالب مکعب های کوچک و به شکل حبه ای تولید می شوند و فواید و خواص زیادی را شامل می شوند و از دیرباز به خصوص در کشور ایران استفاده از میوه به صورت خشک شده مرسوم بوده و تا به اکنون با بکارگیری تجهیزات و دستگاه های مدرن، شکل و شمایل جدیدی به خود گرفته اند.

فوایدی که میوه ی خشک دارد با حبه میوه بسیار نزدیک است البته به دلیل حرارت مقدار ویتامین ث در حبه میوه به مراتب کمتر از میوه ی خشک می باشد. اما مقدار فیبر و ویتامین های گروه ب حتی ویتامین آ نیز در هر دو یکسان است. حبه ی میوه می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد و با ارائه ی مواد معدنی، مواد مورد نیاز بدن انسان را تامین کند.

آیا می توان حبه ی میوه را در خانه تولید نمود؟

این روش ممکن است، اما به دقت و یکنواختی محصولات فروشگاهی نمی باشد. اما اگر اصرار دارید که حتما ا خودتان درست کنید (تا از فقدان شکر و مواد افزوده مطمئن باشید). میوه های بدون لک و تازه را انخاب نمایید. آن ها را شسته و بصورت مکعب های حبه قندی برش دهید. سپس برای جلوگیری از تغییر رنگ در آبلیمو بخیسانید. و بعد در فر 150 درجه یا دستگاه های خشک کن قرار دهید.

حبه ی شما درست می شود اما بصورت نا منظم.

اما اگر بخواهیم که حبه ی میوه ها بصورت منظم و یک شکل در بیایند، باید پس از پایان فرایند آن ها را برش زد به این صورت که میوه های سالم را به همراه آب و نمک در قابلمه ریخته و پانزده دقیقه می جوشانیم تا کاملا نرم شود. بعد آبکش کرده و اجازه می دهیم تا دمای اتاق خنک شوند.

پوست و هسته را گرفته و این افشره (کنستانتره) را کف سینی پخش می کنیم. اگر عجله داشتیم یک کاغذ پخت زیرش می گذاریم و در فر قرار می دهیم ولی اگر عجله نداشتیم با یک پارچه ی پنیر (برای جلوگیری از ورود حشرات) زیر نور خورشید قرار می دهیم تا کاملا خشک شود. سپس در آورده و به صورت منظم برش می دهیم. در این روش می توان ادویه یا چاشنی هم زد.

آیا می توان حبه ی میوه را در خانه تولید نمود؟

آیا می توان حبه ی میوه را در خانه تولید نمود؟ روش انجام این کار چیست ؟

فرایند تولید صنعتی حبه میوه به چه صورت می باشد؟

در ابتدا بعد از انتخاب میوه های تازه و بدون لک و فساد، در حمام های شستشو گل زدایی کرده، ابکشی و بعد برش می دهند. هسته گیری بسیار مهم است. که معمولا بصورت صنعتی برش و خرج هسته با تیغه های مخصوصی ایجاد می شود. سپس به دیدگ های صنعتی انتقال می دهند که کاملا پخته و نرم شود.

در مرحله ی بعد، بعد از هم زدن های متوالی (میکس) آب زدایی می کنند و به قالب های مخصوص مکعبی انتقال داده و پرس می کنند (اکستروژن).

مهمترین بخش مرحله ی نهایی است که خشک کردن است، خشک کردن باید در دمای مناسبی باشد نه آن قدر کم که زمان زیادی برای آب زدایی تلف شود. نه آن قدردما بالا شود که بافت حبه خشک، کریسپی و ترد شود. شکل قالب حبه در تعیین دما تاثیر به سزایی دارد.

عمدتا حبه میوه بصورت فله به بازار عرضه می شود اما در کشورهای دیگر با کمک دستگاه های وکیوم و بسته بندی های جذاب همچنین با طعم دهنده های خاص به بازار عرضه می شود.

فرایند تولید صنعتی حبه میوه به چه صورت می باشد؟

فرایند تولید صنعتی حبه میوه به چه صورت می باشد؟ و چگونه این عمل انجام میگیرد؟

کاربرد حبه ی میوه چه می باشد؟

حبه میوه در واقع میوه ی پخته شده است که آب آن گرفته شده و حجم آن از اصل میوه بسیار کوچکتر است، از این دیدگاه، انگار کل خواص میوه ی حجیم در ابعاد کوچکتری متمرکز شده است، البته معمولا این حبه با چاشنی های خاص خوش خوراکتر می شوند. پیشنهاد می کنیم که حبه ی مخلوط میل کنید. از طرفی اگر از هواداران آجیل شیرین یا آجیل مخلوط هستید، این حبه ها را می توانید وارد آجیل چهار مغز نموده و در پذیرایی ها از آن ها استفاده کنید.

حبه ها به قدری جذابیت دارند که می توان از آن برای تزیین کیک و دسر های مشابه( مثل تارت) از آن استفاده نمود. یا برای تزیین سالاد، و یا مزه چرانی آن از حبه ها استفاده کرد. حبه ها می توانند سالاد را از نظر خواص غنی کنند. بخصوص سالاد هایی که پروتئین دارند با حبه های میوه ها ترش مزه از قبیل آلو و کیوی می توان خوشمزه تر شوند.

بهنام شایسته

About بهنام شایسته

پس از اخد مدرک کارشناسی مهندسی متالورژی دانشگاه شیراز در عرصه ی واردات زیورآلات، صنایع دستی، عتیقه و ظروف نقره وارد شدم، طی این مدت دوره های بازاریابی، مدیریت فروش دیده ام. پس از آن به نوشتن داستان و نمایشنامه نویسی به صورت حرفه ای روی آوردم و به دنبال آن به دلیل علاقه شخصی به محتوانویسی وارد شدم. آشنا به زبان انگلیسی، اسپانیول و تا حدودی آلمانی می باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *