آموزه های خوشمزه

کیک براونی گردو پیکان

کیک براونی گردو پیکان

گردو پیکان آجیلی ویژه ای است که به گردو آمریکایی هم شهرت دارد، هرچند که با آجیل گردو تفاوت های عمده ای دارد، اما مزه و ظاهر آن به گردو بسیار شباهت دارد.

این کیک های براونی‌ پر از پیکان، ترکیب تند و شیرین دندان گیری دارد که ترد و خوشمزه بوده و طعم آجیلی در آن محو نمی شود. با وجود ظاهر پر طمتراق فقط در 30 دقیقه حاضر شده و یک دسر شیک درست می شود.

گاهی اوقات ارزش ندارد ” بیش از حد” یک دستور غذا رنگ و لعاب بدهیم، چیزی که به عنوان دستور پخت پای پیکان شروع شد، به سرعت به براونی پیکان شکلاتی کلاسیک تبدیل شد. سرآشپز این دستورپخت به عنوان کسی که عاشق ترکیب شکلات و پیکان است، پیش از این ابتکار مطمئن بوده که این براونی جواب می دهد.

چرا دستورالعمل کیک براونی گردو پیکان

 • بدون آرد و گندم: برخلاف دیگر دستور العمل های براونی، آرد را به طور کامل حذف کرده ایم، اما نگران طعمش نباشید.
 • فقط در 30 دقیقه آماده می شود: این دسر سریع و آسانی است که می توان به دلخواه یا زمانی که هوس شکلات زیر زبانمان حس شود، درستش کنیم.
 • بافت و طعم عالی: از نظر بافتی، این براونی در یک ترکیب رنگارنگ، کدر، و شکلاتی هستند. از نظر طعم، آنها که عاشقان شکلات هستند و ترکیبی عالی از شکلات و تردی و… فراستینگ (روکش خامه ای) خوشمزه ای به شما می دهند!
عملکرد هرکدام از مواد تشکیل دهنده چگونه است؟

عملکرد هرکدام از مواد تشکیل دهنده در بدن چگونه است؟

عملکرد هرکدام از مواد تشکیل دهنده چگونه است؟

این دستور پخت به مواد اصلی پخت مانند شکر و کره و چند چیز اضافی نیاز دارد. در اینجا همه چیزهایی است که شما نیاز دارید:

 • قند، شکر سفید یا قهوه ای جواب می دهد: بصورت تجربی متوجه شده ام که شکر سفید لبه های نازکتری ایجاد می کند در حالی که شکر قهوه ای میانه نرم تری به شما می دهد.
 • پودر کاکائو: می توان از پودر کاکائو فرآوری شده هلندی یا پودر کاکائو تیره استفاده کرد. من پودر کاکائو تیره را ترجیح می دهم، زیرا طعم غنی شکلات را دوست دارم.
 • نشاسته تاپیوکا یا نشاسته ذرت. این به چسباندن مواد داخل کیک براونی کمک می کند. این دستور فاقد هر نوع آرد می باشد.
 • چیپس شکلاتی: در براونی ها و همچنین به عنوان بخشی از فراستینگ استفاده می شود. من شکلات چیپسی نیمه شیرین یا تیره را دوست دارم، اما شیر نیز موثر است.
 • تخم مرغ: تخم‌مرغ‌هایی که در دمای اتاق قرار دارند یک ماده ضروری هستند- تخم‌مرغ‌های یخچالی خمیر غلیظ‌تری به دست می‌آورند که زدن گردو پیکان را در خمیر دشوارتر می کند.
 • کره: یک کره با کیفیت خوب عنصری کلیدی است- کره یا جایگزین های ارزانتر کره اغلب آب اضافی به آن اضافه می کنند و اغلب می توانند بر روی براونی ها تأثیر بگذارند. اگر نمی خواهید از کره استفاده کنید، روغن نارگیل جواب می دهد.
 • گردوی آمریکایی یا پیکان خام بدون نمک: یک مشت از آنها را کمی خرد کنید تا به طور یکنواخت بین براونی ها پخش شود. ولی پیشنهاد ما استفاده ی آن بصورت نیم گردو است.
 • شیر نارگیل: پر چرب و باید سرد شود. شیر نارگیل خنک شده دارای یک لایه کرم نارگیل در بالای آن است که وقتی مخلوط می شود، به ایجاد یک فراستینگ حتی نرم تر کمک می کند.

مشخصات کیک براونی پیکان

شکرسه چهارم پیمانه
پودر کاکائویک قاشق غذاخوری
نشاسته تاپیوکا/نشاسته ذرتسه قاشق غذاخوری
کرهشش قاشق غذاخوری
چیپس شکلاتدویست و پنجاه گرم
تخم مرغ بزرگدو عدد
گردو پیکانیک پیمانه

مواد برای فراستینگ( روکش)

شیر نارگیلیک پیمانه
چیپس شکلاتیک و یک چهارم پیمانه
روش پخت کیک براونی گردو پکان

روش پخت کیک براونی گردو پکان در فر

روش پخت کیک براونی گردو پکان

 1. فر را تا دمای 180 درجه سانتیگراد 350 فارنهایت پیش گرم می کنیم. یک تابه 8 در 8 اینچی را با کاغذ روغنی پوشانده و کنار می گذاریم.
 2. در یک کاسه بزرگ، پودر کاکائو و نشاسته خود را الک کرده تا مطمئن شویم که هیچ کپه ای باقی نمی ماند و کنار می گذاریم.
 3. در یک قابلمه نچسب، کره و چیپس شکلات را اضافه می کنیم. روی حرارت ملایم آنها را با هم حرارت داده تا ذوب شوند. خوب هم زده تا صاف و براق شود سپس از روی حرارت برمی داریم.
 4. شکر را به آن اضافه کرده و خوب هم می زنیم تا یکدست شود. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کرده و سپس مخلوط خشک خود را اضافه می کنیم . هم زده تا دیگر دانه ای و صاف نشود. پس از یکدست شدن، گردو پکان خود را اضافه می کنیم.
 5. خمیر براونی خود را داخل تابه ای که خط کشی شده را منتقل کنید. به مدت 27-30 دقیقه یا تا زمانی که یک خلال دندان تمیز بیرون بیاید بپزید.
 6. کیک براونی را فر خارج کرده و اجازه می دهیم کاملا خنک شود.
 7. با ترکیب کنسرو شیر نارگیل و چیپس شکلات در یک قابلمه کوچک، فراستینگ (روکش) خود را آماده کنید. روی حرارت کم گذاشته تا شکلات چیپسی ها آب شوند. سپس خوب زده تا کاملا ترکیب شوند. فراستینگ (روکش) خود را روی براونی های خنک شده بریزید. نصف فنجان باقی مانده پیکان روی آن ریخته و در یخچال قرار دهید تا سفت شود.
 8. براونی ها را برش دهید و لذت ببرید!

پی نوشت

 • برای ذخیره کردن: براونی پیکان شکلاتی را در ظرف در بسته نگهداری کرده و در یخچال نگهداری کنید. اینها باعث می شود تا یک هفته تازه بمانند.
 • انجماد: براونی ها را در کاغذ روغنی پیچیده و در یک کیسه زیپ دار یا ظرف کم عمق قرار دهید. براونی های منجمد حداقل به مدت شش ماه تازه می مانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *